19
Temmuz
2024
Cuma
ESKİŞEHİR

Şehit ateşi kor gibi yaktı

Ankara'daki helikopter kazasında şehit olanlardan Astsubay Hüseyin Uluçeşme'nin Eskişehir'in Günyüzü ilçesi Gümüşkonak beldesinden olduğu belirtildi.

Gümüş Konaklılar Kültür, Dayanışma ve Yardımlaşma Derneği Başkanı Yüksel Subaşı, derneğin sitesinden yaptığı açıklamada, Ankara'daki helikopter kazasında şehit olanlardan Astsubay Hüseyin Uluçeşmeni'nin Gümüşkonak beldesinden olduğunu açıkladı. Subaşı, "Üzücü helikopter kazasında Gümüşkonaklı olan hemşehrimiz Astsubay Hüseyin Uluçeşme şehit olmuştur. Tüm Silahlı Kuvvetler ile Gümüşkonaklılar ve diğer şehit ailelerine başsağlığı diliyorum." dedi.

Üzücü haber, Uluçeşme ailesine askeri görevlilerce iletildi. Haber üzerine Uluçeşme ailesi gözyaşlarına boğuldu. Ardından baba Hacı, şehit'in kardeşleri Imdat ve Izzet Uluçeşme ile diğer yakınları Ankara'ya gitti. Etimesgut Askeri Tesisleri'nde görevli olan Astsubay Uluçeşme'nin anne ve babasının yazları Gümüşkonak beldesinde, kışları ise Eskişehir'de ikamet eden oğullarından Imdat Uluçeşme'nin yanında kaldıkları kaydedildi. Şehit Uluçeşme'nin annesinin ise hasta olduğu öğrenildi.

Şehit Uluçeşme'nin Eskişehir Merkez veya Gümüşkonak beldesinde toprağa verileceği konusunun heniz netleşmediği kaydedildi.

..
Yayın Tarihi : 17 Aralık 2013 Salı 17:13:20
Güncelleme :20 Aralık 2013 Cuma 19:05:40


Bu haber hakkında yorum yazmak ister misiniz?