22
Mayıs
2024
Çarşamba
BEŞİKTAŞ - İSTANBUL
Belediye Sayfaları
Ücretsiz Üye Olun.
Kendi sayfanızı kendiniz yapın.

La Vecchia Toretta İtalyan Mutfağı

Sıcak, neşeli ve gerçek bir İtalyan sofrası La Vecchia Torretta, ahşap zemini, birbirine bağlanan odaları ve dekorasyonu ile bir restorandan çok rustik bir evi andırıyor. La Vecchia Torreta’nın dekorasyonu iç mimar Seda Hünal yapıldı. London Institute Chelsea College of Art and Design’da eğitimini tamaladıktan sonra Türkiye’ye dönen Seda Hünal, buradaki ilk projesi olan La Vecchia Toretta’da tam bir İtalya havası yaratmayı başardı. Seda Hünal, dekorasyon sırasında Akaretler Sıraevleri’nin yapısına zarar vermemek için çok dikkatli bir çalışma yaptı. Duvarlardaki trompe l’oeil çalışmalarını ressam Asaf Zeki Yüksel ve ekibi yaptı. Siyah beyaz eski fotoğraflar ve italyan sokak tabelalarının bazı kolonlara resmedilmesi mekana sıcak bir hava katıyor. Açık olarak tasarlanan mutfak sayesinde ise müşteriler yemeklerin hazırlanışını görebiliyorlar. Sarı duvarlı bölümde yer alan şöminenin üstündeki antik görünümlü ayna ve restorandaki diğer aynalar Mavi Atölye’de yaptırılmış. Sandalyeler ile bekleme bölümündeki oturma grubu ve aydınlatmalar ise bit pazarından alınmış. La Vecchia Toretta’da İtalyan yemekleri, 10 yıl önce Levent’te açıldığında çok popüler olan Osteria da Mario’nun eski aşçısı Mario Parisi’nin şefliğinde sunuluyor. Mario Parisi’nin spesiyali olan İtalyan makarnaları; Tortellini All’Erbe, Gniocchi Al Gorgonzola ve Tagliatelle fresche ai Funghi Porchini, tıpkı gerçek bir İtalyan sofrasında oturuyormuşsunuz hissi veriyor. Mario Parisi’nin şefliğindeki La Vecchia Torreta, italyan yemeği sevenler için harika bir lezzet durağı
İlgili Kişi :
Adres1 :Akaretler Sıraevleri, Süleyman Seba Cad. No: 1/3
Adres2 :
Posta Kodu :
Telefon :
Faks :

Önemli Not:

Kenthaber, Rekabetin korunmasına ilişkin dizinde yer alan ve yer almak isteyen tüm tüzel/gerçek kişiler için hiç bir ayrım yapmadan kayıt imkanı tanır. Kayıt olabilmek için tek koşul ücretsiz üye olmanızdır.

Üye olduktan sonra bilgilerinizi size verilen panelde "Firmalarım" linkine tıklayarak gönderebilirsiniz. Ekibimiz kısa zamanda bilgilerinizi teyit edip sayfanızın yayına açılmasını sağlayacaktır.

Bilgilerinizdeki eksiklik ve hataları bildirmek için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Detaylı, özgün bir sayfa hazırlamak ve dizinimizden daha verimli faydalanmak isterseniz (ücretli) bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Kenthaber, herhangi eksiklik, yanıltıcı bilgi yada amacını aşan bir durum olması halinde kesinlikle sorumlu tutulamaz. Bu ve benzeri durumları bildirmek üzere bizimle iletişime geçebilirsiniz.