28
Eylül
2023
Perşembe
YÜREĞİR - ADANA
Ücretsiz Üye Olun.
Kendi sayfanızı kendiniz yapın.

Çukurova Üniversitesi Devlet konservatuvarı

Çukurova Üniversitesi Devlet Konservatuvarı, 1989 yılında kurulmuş olup, uluslararası sanat eğitiminin yurt sathında başlatılması, Anadolu sanatının dünya standardına irdelenmesi, geliştirilmesi ve yaygınlaştırılmasını amaç edinmiştir.

Bu anlamda yerli ve yabancı uyruklu öğretim kadrosuyla faaliyetlerini sürdüren kurumumuz, mezunlarını orkestra, opera ve tiyatrolara sanatçı adayı olarak hazırlamaktadır.

İlköğretim, lise ve lisans kademelerinde eğitim veren kurumumuz, her yıl haziran ve eylül aylarında yetenek ölçüm sınavlarıyla bünyesine yeni öğrenciler katmaktadır.

İlköğretim 1., 2. ve 3. sınıflara yarı zamanlı statüde öğrenci kabul edilip, 4., 5. ve 6. sınıflara tam zamanlı statüde yaylı çalgılar ve piyano, lise 1. sınıfa ise üflemeli çalgılar için öğrenci adayları kabul edilmektedir.

Ayrıca tiyatro ve şan anasanat dalları için lise mezunlarından ÖSS taban puanı ve ön sınav şartıyla öğrenci kabul edilmektedir.

 

İlgili Kişi :
Adres1 :Çukurova Üniversitesi Devlet konservatuvarı
Adres2 :Yüreğir/Adana
Posta Kodu :
Telefon :(0 322) 338 62 64 - (0 322) 338 60 60 - 2355
Faks :0 322 338 62 65
Elektronik Posta
Internet Sitesi

Önemli Not:

Kenthaber, Rekabetin korunmasına ilişkin dizinde yer alan ve yer almak isteyen tüm tüzel/gerçek kişiler için hiç bir ayrım yapmadan kayıt imkanı tanır. Kayıt olabilmek için tek koşul ücretsiz üye olmanızdır.

Üye olduktan sonra bilgilerinizi size verilen panelde "Firmalarım" linkine tıklayarak gönderebilirsiniz. Ekibimiz kısa zamanda bilgilerinizi teyit edip sayfanızın yayına açılmasını sağlayacaktır.

Bilgilerinizdeki eksiklik ve hataları bildirmek için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Detaylı, özgün bir sayfa hazırlamak ve dizinimizden daha verimli faydalanmak isterseniz (ücretli) bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Kenthaber, herhangi eksiklik, yanıltıcı bilgi yada amacını aşan bir durum olması halinde kesinlikle sorumlu tutulamaz. Bu ve benzeri durumları bildirmek üzere bizimle iletişime geçebilirsiniz.