22
Eylül
2023
Cuma
SİİRT
Ücretsiz Üye Olun.
Kendi sayfanızı kendiniz yapın.

Siirt Üniversitesi

Genel Bilgi

Siirt Üniversitesi, 1976 yılında Dicle Üniversitesine bağlı iki yıllık Eğitim Enstitüsü olarak kurulmuş, 1982 yılında Siirt Eğitim Yüksekokulu adı altında önlisans programlar düzeyinde eğitime devam etmiştir. 1989-1990 öğretim yılında bünyesinde lisans programları açılan Yüksekokul 1992 yılında Dicle Üniversitesi Eğitim Fakültesi adını almıştır. Sınıf Öğretmenliği, Fen Bilgisi Öğretmenliği, Sosyal Bilgiler Öğretmenliği, İlköğretim Matematik Öğretmenliği programlarından çok sayıda başarılı öğrenciler mezun vermiş Fakültemiz 29 Mayıs 2007 tarih ve 26536 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe giren 5662 sayılı yasayla Dicle Üniversitesinden ayrılarak Siirt Üniversitesi adını almıştır. Şu an üniversitemize bağlı Mühendislik-Mimarlık Fakültesi, Fen- Edebiyat Fakültesi ve Eğitim Fakültesi olmak üzere üç fakülte bir Meslek Yüksekokulu bir de Sağlık Yüksekokulu bulunmaktadır.

Barınma Olanakları

KYK’ya bağlı Yurt, A Blok Kız Öğrenci Binası ve B Blok Erkek Öğrenci binalarının her biri 3.620 M2 kullanım alanına sahip olup, zemin kat hariç dört kattan oluşmaktadır. Öğrenci barındırma kapasitesi 420 kız ve 420 erkek olmak üzere toplam 840 kapasitelidir. Her binanın 72 odası mevcut olup, odalar ranza sistemi ile kurulu ve odalar 6 kişilik olarak düzenlenmiştir. Ayrıca zemin katta çamaşır kurutma yeri, sığınak, mescit, her katta çalışma salonu ve her koridorda lavabo-banyo duş yerleri mevcuttur. Ayrıca yurtta lokanta, kantin, internetcafe ve bilardo salonu yer almaktadır. Ayrıca özel yurtlarda öğrenciler için barınma imkânı sağlamaktadır.

İlgili Kişi :
Adres1 :Siirt Üniversitesi Güres Caddesi
Adres2 :Siirt
Posta Kodu :56100
Telefon :(0484) 223 12 24 - 223 17 39 - 224 11 38
Faks :(0484) 223 66 31
Elektronik Posta
Internet Sitesi

Önemli Not:

Kenthaber, Rekabetin korunmasına ilişkin dizinde yer alan ve yer almak isteyen tüm tüzel/gerçek kişiler için hiç bir ayrım yapmadan kayıt imkanı tanır. Kayıt olabilmek için tek koşul ücretsiz üye olmanızdır.

Üye olduktan sonra bilgilerinizi size verilen panelde "Firmalarım" linkine tıklayarak gönderebilirsiniz. Ekibimiz kısa zamanda bilgilerinizi teyit edip sayfanızın yayına açılmasını sağlayacaktır.

Bilgilerinizdeki eksiklik ve hataları bildirmek için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Detaylı, özgün bir sayfa hazırlamak ve dizinimizden daha verimli faydalanmak isterseniz (ücretli) bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Kenthaber, herhangi eksiklik, yanıltıcı bilgi yada amacını aşan bir durum olması halinde kesinlikle sorumlu tutulamaz. Bu ve benzeri durumları bildirmek üzere bizimle iletişime geçebilirsiniz.