9
Aralık
2023
Cumartesi
KIRŞEHİR

Kırşehir: Yılbaşı hindilerine keman resitali

Yeni yılın yaklaşmasıyla birlikte Kırşehir’de hindi satışlarının artmasının ardından talebi karşılamak isteyen üreticiler, hindi üretimini hızlandırmak için farklı yöntemler uyguluyor.

Yeni yılın yaklaşmasıyla birlikte hindi satışlarında artış meydana gelmesi üreticileri hayli sevindirirken, çiftlik sahipleri ellerindeki yavru hindilerin biran önce büyüyüp satılabilecek hale gelmesi için ilginç yöntemler uyguluyor. Kırşehirli hindi üreticisi Şuayp Aydoğan, bulduğu ilginç yöntemle çiftliğinde bulunan 750’ye yakın yavru hindiyi büyütmeye çalışıyor.

Hindilerin bakımını üstlenen, aynı zamanda keman ve zurna ustası olan Tuncay Şahin, yaylım için araziye çıkardığı hindilere keman ve zurna çalarak, hindilerin daha fazla yem yemelerini ve çabuk büyümelerini sağlıyor. Hindi satışlarındaki artışın geçen yıllara oranla daha fazla olduğunu da belirten hindi üreticisi Aydoğan, "10 yıldır hindi üretip yılbaşı öncesi satıyorum. Bu yıl hindi satışları diğer yıllara oranla daha fazla oldu. Hindilerime daha çabuk büyümeleri ve stres atmaları için keman ve zurna dinletisi sunuyorum. Uygulamadan çok memnunum ve diğer hindi üreticilerine tavsiye ediyorum" dedi.

KIRŞEHİR-(İHA)
Yayın Tarihi : 22 Aralık 2003 Pazartesi 16:18:03
Güncelleme :18 Ocak 2004 Pazar 14:45:53


Bu haber hakkında yorum yazmak ister misiniz?