8
Aralık
2023
Cuma
KIRŞEHİR

Kırşehir Emniyeti'nden kış tedbirleri

Kırşehir Emniyet Müdürlüğü tarafından, kış mevsimiyle birlikte, sürücülerin dikkat etmesi ve kontrollerin sıklaştırılması gereken yolların haritası çıkartıldı.

Emniyet Müdürlüğü’nce yapılan araştırma sonucunda kış aylarında daha çok dikkat edilmesi gereken yerlerin haritası çıkarılırken, konu ile ilgili açıklama yapan Emniyet Müdürü Adem Aydemir, "Bölge trafik ekiplerimizin yaptığı araştırma sonucunda, özellikle yağışlı günlerde dikkat edilmesi gereken yolların ve mevkilerin haritası çıkarıldı. Bu bölgelerde sürücülerin daha dikkatli olmaları gerekiyor. En çok kazanın olduğu ve kar nedeniyle kapanmaların yaşandığı bölgeler haritası, uzun süren çalışma sonucunda ortaya kondu. Bu çerçevede Kırşehir- Nevşehir istikametinde kış aylarında Petlas önünden (6. Km) İnanç Köyü arası (13. Km) ve Derindere (16. Km) ile Çamlık (18. Km) arası ile Kırşehir- Hacıbektaş karayolu üzerinde bulunan tali yol çıkışlarında sürücülerimizin daha dikkatli olması gerekiyor. Kırşehir- Kırıkkale istikametinde ise, Kaman yol kavşağından (25. Km) Çiftlik Mehmetağa Köyü yol ayrımına (30. Km) kadar olan bölge, Kırşehir- Kaman istikametinde Kaman ilçe çıkışı (60. Km) ile Kirlisu mevki (70. Km) arası, Çiçekdağı istikametinde ise ilçe giriş rampalarında (60-65 Km) daha dikkatli olunması gerekiyor" dedi.

Bölge trafik ekiplerinin gece-gündüz radar uygulaması yaptığını da belirten Aydemir, "Ekiplerimiz hem radar uygulaması hem de trafik denetimi konusunda alarma geçirildi. Kış ayı süresince bu uygulamalarımız aralıksız sürecek" diye konuştu.

KIRŞEHİR-(İHA)
Yayın Tarihi : 15 Aralık 2003 Pazartesi 17:38:00
Güncelleme :18 Ocak 2004 Pazar 14:47:18


Bu haber hakkında yorum yazmak ister misiniz?