9
Aralık
2023
Cumartesi
ÜSKÜDAR - İSTANBUL
Belediye Sayfaları
Ücretsiz Üye Olun.
Kendi sayfanızı kendiniz yapın.

Özyeğin Üniversitesi


Tarihçesi

Özyeğin Üniversitesinin kuruluş çalışmalarına Hüsnü M. Özyeğin Vakfı tarafından 2005 sonbaharında başlandı.

Kuruluş çalışmalarında iş dünyası, öğretim üyeleri, üniversite ve lise öğrencilerinden oluşan 500'ü aşkın kişiyi kapsayan araştırmaların yanı sıra "Türkiye ve Dünyada Gelişen Sektörler ve Meslekler Araştırması" yapıldı. Bu araştırmaların sonuçlarından yola çıkılarak ARAMA Katılımlı Yönetim Danışmanlığı tarafından yürütülen tasarım çalışmaları ile üniversitenin temel değerleri ve vizyonu tüm paydaşlarla birlikte tartışıldı. İş dünyasından yöneticiler, öğretim üyeleri, üniversite öğrencileri ve yeni mezunların katıldığı çeşitli çalıştaylarda 300'ü aşkın kişi ile birlikte Özyeğin Üniversitesi vizyonunu çizmeye başladı.

Belirlenen vizyon çerçevesinde Özyeğin Üniversitesi çağdaş eğitim sistemi, yaşamla iç içe yenilikçi yapısı ve hizmet sektörü odaklı eğitim programları ile özgün, yaratıcı ve kullanılabilir bilgi üreterek toplumsal gelişime katkı sağlamayı hedeflemektedir.

Bu hedefler doğrultusunda 18 Mayıs 2007 tarih ve 26526 sayılı Resmi Gazete'de yayınlanan 5656 sayılı kanunla resmen kurulan Özyeğin Üniversitesi ilk öğrencilerini Eylül 2008'de İstanbul Altunizade kampüsünde karşılamıştır ve birkaç yıl içerisinde İstanbul'da büyük bir kampüs üniversitesi olacaktır.

Akademik Birimler:

Fen-Edebiyat Fakültesi
İngilizce Dil Öğretim Okulu
İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi
Mühendislik Fakültesi
Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu
Uluslararası Ofis
İşletme Enstitüsü
Yönetici Eğitim Merkezi
Girişimcilik Merkezi
Finans Mühendisliği Merkezi
Destekli Araştırma Projeleri Ofisi
 

İlgili Kişi :
Adres1 :Kuşbakışı Cad. No:2 Altunizade
Adres2 :Üsküdar /İstanbul
Posta Kodu :34662
Telefon :(0216) 559 20 00 - 559 20 99 (99 hat)
Faks :0216 651 15 71
Elektronik Posta
Internet Sitesi

Önemli Not:

Kenthaber, Rekabetin korunmasına ilişkin dizinde yer alan ve yer almak isteyen tüm tüzel/gerçek kişiler için hiç bir ayrım yapmadan kayıt imkanı tanır. Kayıt olabilmek için tek koşul ücretsiz üye olmanızdır.

Üye olduktan sonra bilgilerinizi size verilen panelde "Firmalarım" linkine tıklayarak gönderebilirsiniz. Ekibimiz kısa zamanda bilgilerinizi teyit edip sayfanızın yayına açılmasını sağlayacaktır.

Bilgilerinizdeki eksiklik ve hataları bildirmek için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Detaylı, özgün bir sayfa hazırlamak ve dizinimizden daha verimli faydalanmak isterseniz (ücretli) bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Kenthaber, herhangi eksiklik, yanıltıcı bilgi yada amacını aşan bir durum olması halinde kesinlikle sorumlu tutulamaz. Bu ve benzeri durumları bildirmek üzere bizimle iletişime geçebilirsiniz.