8
Aralık
2023
Cuma
ADANA
Ücretsiz Üye Olun.
Kendi sayfanızı kendiniz yapın.

Çukurova Üniversitesi Karataş Turim İşletmeciliği ve Otelcilik Yüksekokulu

Çukurova Üniversitesi Turizm İşletmeciliği ve Otelcilik Yüksekokulu 94/6138 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı ile 24.08.1994 tarihinde kurulmuştur.

Yüksekokul bünyesindeki Konaklama İşletmeciliği ve Seyahat İşletmeciliği bölümleri, 28.03.2002 tarihli Y.Ö.K. Yürütme Kurulu kararı ile açılmıştır. Turizm İşletmeciliği ve Otelcilik Yüksekokulu, Çukurova Üniversitesi ana kampusuna 5 km uzaklıkta Adana il merkezi sınırları içinde bulunan Çukurova Üniversitesi Beyazevler Kampusunda eğitim vermektedir.

Yüksekokulumuz bünyesinde 6 adet derslik, öğretim elemanları ve idari personel için 8 adet büro, 1 adet bilgisayar laboratuarı, 1 adet yabancı dil laboratuarı, 1 adet okuma salonu, 2 adet restoran-bar ve mutfak uygulama laboratuarı, kütüphane, yemekhane ve kafeterya bulunmaktadır. Çukurova Üniversitesi Turizm İşletmeciliği ve Otelcilik Yüksekokulu bünyesinde turizm sektörünün yapısı, özellikleri ve sektörün talepleri dikkate alınarak, aşağıda belirtilen bölümler oluşturulmuştur.

Konaklama İşletmeciliği Bölümü -Seyahat İşletmeciliği Bölümü bölümleriyle eğitim ve öğretimine devam etmektedir.

 

İlgili Kişi :
Adres1 :Beyazevler Mahallesi Mühendislik Caddesi
Adres2 :Adana
Posta Kodu :01160
Telefon : 0 (322) 226 49 72
Faks : 0 (322) 226 49 74
Elektronik Posta
Internet Sitesi

Önemli Not:

Kenthaber, Rekabetin korunmasına ilişkin dizinde yer alan ve yer almak isteyen tüm tüzel/gerçek kişiler için hiç bir ayrım yapmadan kayıt imkanı tanır. Kayıt olabilmek için tek koşul ücretsiz üye olmanızdır.

Üye olduktan sonra bilgilerinizi size verilen panelde "Firmalarım" linkine tıklayarak gönderebilirsiniz. Ekibimiz kısa zamanda bilgilerinizi teyit edip sayfanızın yayına açılmasını sağlayacaktır.

Bilgilerinizdeki eksiklik ve hataları bildirmek için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Detaylı, özgün bir sayfa hazırlamak ve dizinimizden daha verimli faydalanmak isterseniz (ücretli) bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Kenthaber, herhangi eksiklik, yanıltıcı bilgi yada amacını aşan bir durum olması halinde kesinlikle sorumlu tutulamaz. Bu ve benzeri durumları bildirmek üzere bizimle iletişime geçebilirsiniz.