18
Nisan
2024
Perşembe
BİSMİL - DİYARBAKIR
Ücretsiz Üye Olun.
Kendi sayfanızı kendiniz yapın.

Dicle Üniversitesi Bismil Meslek Yüksekokulu

Tarihçe

Bilgi çağında olduğumuz bir dönemde tarımın sanayi ile paralel gelişmesi için yetişmiş ara insan gücüne ihtiyaç duyulmaktadır.Bu amaçla çoğu üniversitelerimizin bünyesinde meslek yüksekokulları açılmıştır. Üniversitemiz de,Bölgemizde GAP Projesinin tamamlanması ile doğacak teknik eleman ihtiyacına cevap vermek üzere 1990'lı yılların başında,söz konusu ihtiyacı karşılamak üzere yüksekokullar açmak için girişimlerde bulunmuş ve bu girişimlerin sonucu 1993-1994 yılında Bismil Meslek Yüksekokulu eğitim-öğretim faaliyetine başlamıştır.

Bölgemizin tarımsal alan ve üretim potansiyeli ve sanayi sektörü dikkate alınarak 2007-2008 eğitim öğretim döneminde Yüksekokulumuz bünyesinde "Doğal Gaz Isıtma ve Sıhhı Tesisat" , Organik Tarım ve " Şarap Üretim Teknolojisi ve Bağcılık" proğramları açılmıştır. 2007-2008 Eğitim-öğretim dönemindede öğrenci alımı gerçekleşmiştir.

Yüksekokulumuzun eğitim politikası;Bölgemizde GAP Projesinin tamamlanmasıyla tarım ve tarıma dayalı sanayi başta olmak üzere Ülkemizin ihtiyaç duyduğu alanlarda teknik ara insan gücünü donanımlı bir şekilde yetiştirmektir.

Yüksekokulumuzda Makina Atölyesi,Termik Motor laboratuvarı ve Bilgisayar Laboratuvarı bulunmaktadır. Tüm sınıflarda klimlıdır. Derslerimizin büyük bir çoğunluğu projejsiyonlu cihazlarla donatılmış sınıflarda yapılmaktadır. Yüksekokulumuzda mevcut durumda 7 öğretim elemanı ve 3 idari memur kadrosuyla eğitim hizmetleri yürütülmektedir. Gerekli görüldüğü taktirde Üniversitemizin ilgili bölümlerinden destek alınmaktadır.

 

İlgili Kişi :
Adres1 :Dicle Üniversitesi Bismil Meslek Yüksekokulu
Adres2 :Bismil/Diyarbakır
Posta Kodu :21500
Telefon :0412 415 27 09
Faks :0412 415 43 22
Elektronik Posta
Internet Sitesi

Önemli Not:

Kenthaber, Rekabetin korunmasına ilişkin dizinde yer alan ve yer almak isteyen tüm tüzel/gerçek kişiler için hiç bir ayrım yapmadan kayıt imkanı tanır. Kayıt olabilmek için tek koşul ücretsiz üye olmanızdır.

Üye olduktan sonra bilgilerinizi size verilen panelde "Firmalarım" linkine tıklayarak gönderebilirsiniz. Ekibimiz kısa zamanda bilgilerinizi teyit edip sayfanızın yayına açılmasını sağlayacaktır.

Bilgilerinizdeki eksiklik ve hataları bildirmek için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Detaylı, özgün bir sayfa hazırlamak ve dizinimizden daha verimli faydalanmak isterseniz (ücretli) bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Kenthaber, herhangi eksiklik, yanıltıcı bilgi yada amacını aşan bir durum olması halinde kesinlikle sorumlu tutulamaz. Bu ve benzeri durumları bildirmek üzere bizimle iletişime geçebilirsiniz.