8
Aralık
2023
Cuma
ESKİŞEHİR
Ücretsiz Üye Olun.
Kendi sayfanızı kendiniz yapın.

Anadolu Üniversitesi Eskişehir Meslek Yüksekokulu

GENEL BİLGİ

Yüksekokul 1990 yılında Turizm ve Otelcilik, Büro Yönetimi ve Sekreterlik, Radyo TV Tekniği, Matbaacılık, Bilgisayar Programcılığı olmak üzere beş bölüm olarak eğitim ve öğretime başlamıştır.2001 yılında, teknik bölümler yeni kurulan Porsuk Meslek Yüksekokuluna aktarılmasıyla Yüksekokul bünyesinde Aşçılık, Dış Ticaret ve Pazarlama programları açılmıştır. Halen toplam beş bölümde eğitim ve öğretime devam eden Yüksekokulda Turizm ve Otel İşletmeciliği ve Büro Yönetimi ve Sekreterlik programlarında II. öğretim bulunmaktadır. Yüksekokulda farklı meslek alanları için okutulan teorik derslerin yanısıra uygulamalı dersler de bulunmaktadır. İki yıllık önlisans eğitiminden sonra Aşçılık bölümü hariç diğer bölüm öğrencileri açıköğretim sistemiyle eğitim yapan İşletme Fakültesine sınavsız olarak dikey geçiş yapma haklarına sahiptir.

Büro Yönetimi ve Sekreterlik programı ve Turizm Otelcilik programlarında I. Öğretimin yanısıra II. Öğretim de uygulanmaktadır. Aşçılık, Dış Ticaret ve Pazarlama programlarında ise önümüzdeki öğretim yıllarında ikinci öğretim planlanmaktadır.

AMAÇ

Yüksekokulun amacı; büro yönetimi ve sekreterlik, turizm ve otelcilik, aşçılık, dış ticaret ve pazarlama konularında ön lisans düzeyinde eğitim yapmak; bu alanlarla ilgili sektörde istihdam edilmek üzere yabancı dil bilen, bilgisayar kullanabilen ve yüksek düzeyde bilgi, beceri ve yönetim yeteneğine sahip, girişimci kişilik özellikleri taşıyan meslek elemanları yetiştirmektir.

 

İlgili Kişi :
Adres1 :Yunusemre Kampusü
Adres2 :Eskişehir
Posta Kodu :26470
Telefon :(0222) 335 88 95
Faks :(0222) 335 88 95
Elektronik Posta
Internet Sitesi

Önemli Not:

Kenthaber, Rekabetin korunmasına ilişkin dizinde yer alan ve yer almak isteyen tüm tüzel/gerçek kişiler için hiç bir ayrım yapmadan kayıt imkanı tanır. Kayıt olabilmek için tek koşul ücretsiz üye olmanızdır.

Üye olduktan sonra bilgilerinizi size verilen panelde "Firmalarım" linkine tıklayarak gönderebilirsiniz. Ekibimiz kısa zamanda bilgilerinizi teyit edip sayfanızın yayına açılmasını sağlayacaktır.

Bilgilerinizdeki eksiklik ve hataları bildirmek için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Detaylı, özgün bir sayfa hazırlamak ve dizinimizden daha verimli faydalanmak isterseniz (ücretli) bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Kenthaber, herhangi eksiklik, yanıltıcı bilgi yada amacını aşan bir durum olması halinde kesinlikle sorumlu tutulamaz. Bu ve benzeri durumları bildirmek üzere bizimle iletişime geçebilirsiniz.