22
Temmuz
2024
Pazertesi
GÜNCEL

Hasret bitiyor

Görev yaptığı Şırnak'ın Cizre İlçesi'nde bir grup terörist tarafından kaçırılan Eskişehirli polis memuru Hakan Açıl'ın sağlık durumunun iyi olduğu bildirildi.

İHD yetkililerinin arabuluculuğu ile telefonla oğluyla görüşen acılı baba Muammer Açıl, "Oğlum, 3 güne kadar serbest bırakılacağını söyledi. İnşallah bayramda birlikte olacağız, çok mutluyum" dedi.

16 gün önce görev yaptığı Şırnak'ın Cizre İlçesi'nde nişan planları yaptığı kız arkadaşının Malatya'daki ailesini ziyaretten dönerken, bir grup silahlı PKK militanınca kaçırılan polis memuru Hakan Açıl'ın babası Muammer Açıl, Eskişehir Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen Kızıltepe Davası ile ilgili kente gelen İnsan Hakları Derneği Genel Başkanı Yusuf Alataş ile görüşerek yardım istedi. Babayla kısa bir görüşme yapan Alataş, polis memurunun kaçırılması olayının baştan beri takipçisi olduklarını belirterek, serbest bırakılmasını diledi.

Daha sonra bir otelde İHD yöneticileriyle buluşan Muammer Açıl, hayatından endişe duyduğu polis memuru oğlu Hakan Açıl ile telefonla görüştürüldü. Kalp hastası olan gözü yaşlı baba Muammer Açıl, çıkışta yaptığı açıklamada, "Oğlumun sağlığı ve morali çok iyi. Kardeşiyle de telefonla görüştü. 3 güne kadar serbest bırakılacağını söyledi. İnşallah bayramda ailesiyle birlikte olacak, çok sevinçliyim" diye konuştu.

.
Yayın Tarihi : 24 Ekim 2005 Pazartesi 15:49:09


Bu haber hakkında yorum yazmak ister misiniz?