21
Temmuz
2024
Pazar
ILGIN - KONYA
Ücretsiz Üye Olun.
Kendi sayfanızı kendiniz yapın.

Selçuk Üniversitesi Ilgın Meslek Yüksekokulu

Tarihçe

Uluslararası kalite standartlarında eğitilmiş ara kademe insan gücü (Tekniker) yetiştirerek, ülkemizin ihracata yönelik endüstri dalları başta olmak üzere sanayi, ticari ve hizmet sektörlerinin rekabet gücünü artıracak yönde desteklemek üzere 1992-93 Eğitim-Öğretim yılında Ilgın Belediyesince tahsis edilen Belediye İş Hanın 3. ve 4. Katlarında 3 Programla (İnşaat-Makine-Sıhhi Tesisat Teknolojisi) Eğitim ve Öğretime başlayan Yüksekokulumuz, 1997-1998 Eğitim-Öğretim yılında kendi binasına taşınarak bugün itibariyle 4 program ile (Makine – Elektrik - Endüstriyel Elektronik ve Bilgisayar Teknolojisi ve programlama programları) eğitime devam etmektedir. Yüksekokulumuzdan Mezun olan öğrencilerimizin büyük bir çoğunluğunun branşları ile ilgili işlerde istihdam edildikleri tespit edilmiştir. Yüksekokulumuz kurulduğu günden itibaren ilçemizde kültürel, sosyal ve teknik alanda çeşitli panel ve konferanslar düzenlenmektedir. Bu çalışmalarla ilçe ve çevresindeki insanlarla iletişim kurularak faydalı olunmaya çalışılmaktadır.

 

İlgili Kişi :
Adres1 :Konya Afyon Karayolu 82 km.
Adres2 :Ilgın / Konya
Posta Kodu :42600
Telefon :0 332 885 72 62 / 885 72 63
Faks :0 332 885 73 01
Elektronik Posta
Internet Sitesi

Önemli Not:

Kenthaber, Rekabetin korunmasına ilişkin dizinde yer alan ve yer almak isteyen tüm tüzel/gerçek kişiler için hiç bir ayrım yapmadan kayıt imkanı tanır. Kayıt olabilmek için tek koşul ücretsiz üye olmanızdır.

Üye olduktan sonra bilgilerinizi size verilen panelde "Firmalarım" linkine tıklayarak gönderebilirsiniz. Ekibimiz kısa zamanda bilgilerinizi teyit edip sayfanızın yayına açılmasını sağlayacaktır.

Bilgilerinizdeki eksiklik ve hataları bildirmek için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Detaylı, özgün bir sayfa hazırlamak ve dizinimizden daha verimli faydalanmak isterseniz (ücretli) bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Kenthaber, herhangi eksiklik, yanıltıcı bilgi yada amacını aşan bir durum olması halinde kesinlikle sorumlu tutulamaz. Bu ve benzeri durumları bildirmek üzere bizimle iletişime geçebilirsiniz.