Rize Devlet Hastanesinde gerçekleştirilen başarılı bir operasyonla bir bayan hastanın yumurtalıklarındaki 8 cm büyüklüğündeki kist, neşter kullanılmadan Laparoskopi yöntemiyle alındı.
Rize Devlet Hastanesinde bugün bir ilk yaşandı. Opr. Dr. Suat Hasgören yönetiminde başarılı bir kapalı sistem ameliyatı gerçekleştirildi. Rizede ilk kez yapılan ameliyatta, neşter kullanılmadan bir hastanın yumurtalıklarından 8 cm büyüklüğünde kist alındı.
Ameliyathaneye alınan basın mensupları operasyonu dakika dakika kaydetti. İlk olarak hastanın karın kısmı gaz verilerek şişirildi. Ardından Laparoskopi cihazıyla karında açılan 1 cm çapındaki delikten içeriye kamera sokuldu. Kamera yardımıyla hastanın kisti alındı.
Opr. Dr. Suat Hasgören, Rizede ilk kez gerçekleştirilen operasyonun başarılı geçtiğini belirterek, "İlimizde kapalı sistem ameliyat ilk kez gerçekleştirildi. Bugüne kadar Laparoskopi cihazı bulunmadığı için bu ameliyatı gerçekleştiremiyorduk. Hastalarımızı büyük şehirlere sevk ediyorduk. Artık kapalı sistem ameliyatları için bizim de yeterli teknik donanımımız var. Bugün bir hastamızın yumurtalıklarından 8 cm büyüklüğünde kist aldık. Neşter kullanmadık. Eski sistemle hastamızın iyileşmesi bir hafta bir zaman alabilirdi. Ama kapalı sistemle hastamızı 1 günde taburcu edebiliyoruz" şeklinde konuştu.
kendisi benim dayım olum gerçekten bende dayımla gurur duyuyorum başarılarının devamını dilerim dayı
Kisiligi, insanlara karsı saygılı tutumu ve isindeki tecrübesiyle bir numara bence. herseyden once doktor beye hayatımı borcluyum. Cok tesekkur ederim, iyiki varsınız, ve iyiki Rize'desiniz
Suat Beyi başarılarından dolayı tebrik ediyoruz.Kişiliğinizide taktir ediyoruz. İyi ki Rize'desiniz.
suat beye tavsıye üzerine giden biri olarak işinde uzman olduğuna süphem yok.ama rizenın çeşitli gelir guruplarını bünyesınde barındıran bir il olduğunu unutmamamsını istıyorum ona görevinde başarılar dılıyorum..tşk ler..
Kendisi benimde doktorum hastalarına ilgisi yakınlı sorumluluğu konusunda bence bir numara...