29
Mayıs
2023
Pazertesi
TURİZM

Vali, turizmcilerle buluştu

MUĞLA - Vali Orhan Tavlı, Bodrum Otelciler Derneği'ni (BODER) ziyaret etti. Ziyarette sektörün 2022 yılı faaliyetleri, 2023 yılı projeleri, ihtiyaçları ve önerileri değerlendirildi.
BODER toplantı salonundaki toplantıya Muğla Valisi Orhan Tavlı’nın yanı sıra Bodrum Kaymakamı Bilgehan Bayar, BODER Başkanı Ömer Faruk Dengiz, BODER başkan yardımcıları Salih Gürhan Gider, Alişir Şahin, BODER Genel Sekreter Yiğit Girgin, Sayman Ali Faik Korkmaz ve yönetim kurulu üyeleri Mehmet Dağoğlu, Burak Yamak ve Caner Arslan katıldı. BODER’in faaliyetleri hakkında Vali Orhan Tavlı’ya bilgi veren BODER Başkanı Ömer Faruk Dengiz, Bodrum turizminin daha iyi yere gelebilmesi için önerilerini aktardı. 2022 yılında sektör olarak büyük mücadele verildiğini belirten Dengiz, Bodrum’un turizm sektörünün hizmet kalitesinin daha da arttırılması için Bodrum İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ile iş birliği yaparak 1330 personele eğitim verildiğini belirtti.

Yapılan çalışmalarla Muğla’da turizm gelirlerinde önemli bir sıçrama yaşandığını belirten Muğla Valisi Orhan Tavlı, “Ağırladığımız misafir sayısında da turizm gelirlerinde de önemli bir ivme yakaladık. Her turizm destinasyonumuz için ayrı ayrı değerlendirme toplantıları yapıyoruz. Kamu, özel sektör ve vatandaş iş birliğinde, üniversitemizin ve bilimsel çalışmaların rehberliğinde sahip olduğumuz turizm potansiyelimizi daha da geliştirerek Muğla’mızın turizmde hak ettiği yere gelmesi için ortak akılla çalışmaya devam ediyoruz" dedi.(

Yayın Tarihi : 15 Nisan 2023 Cumartesi 12:53:06
Güncelleme :5 Mayıs 2023 Cuma 12:46:57


Bu haber hakkında yorum yazmak ister misiniz?