19
Temmuz
2024
Cuma
ESKİŞEHİR

Cinayette sır perdesi kalktı

Eskişehir'de 6 yıl önce meydana gelen aile cinayeti, polisin oluşturduğu özel ekibin uzun süren çalışmaları sonucu çözüldü.

2008 yılının Temmuz ayında hakkında polise kayıp ihbarında bulunulan Fatih P.(30)'nin; kardeşi Ali P. (25) ve ailesi tarafından av tüfeği ile evlerinde öldürüldüğü, Eskişehir Asayiş Şube Müdürlüğü Cinayet Büro Amirliği'nce kurulan özel ekip tarafından tespit edildi. Gencin çeyiz sandığı içerisinde yakıldıktan sonra küçük bölümlerinin toprağa gömüldüğü, büyük kemiklerinin ise Porsuk Çayı'na atıldığı ortaya çıktı.

Olayın aile cinayeti olduğunun 6 yıl süren çalışmayla belirlenmesinin ardından cinayeti işleyen kardeş, anne ve baba gözaltına alındı. Emniyette suçu işlediklerini kabul eden anne, baba ve oğul adli makamlara sevk edildi.

Odunpazarı ilçesinin Kurtuluş Mahallesi'nde oturan baba Yusuf P. (57) ve anne Havva P.(51), 2008 yılının Temmuz ayında oğullarının evlerine uzun süredir gelmediğini belirterek Kurtuluş Polis Merkezi Amirliği'ne 'kayıp' ihbarında bulundu. Aile bireylerinin oğulları ile ilgili gelişmelere kayıtsız kalmaları, aile içerisinde öldürme söylemlerinin artması üzerine polis ekipleri olayı aydınlatmak için harekete geçti. Bunun üzerine Eskişehir Asayiş Şube Müdürlüğü Cinayet Büro Amirliği'nde konuyu araştırmak için özel bir ekip kuruldu.

Özel ekip, Ali P., anne Havva P. ile baba Yusuf P.'yi cumhuriyet savcısından alınan izin doğrultusunda teknik ve fiziki takibe aldı. Yapılan geniş kapsamlı titiz çalışmalar sonrasında, özel ekip cinayetle ilgili önemli ipuçlarına ulaştı. Ekipler, Fatih P.'nin kardeşi Ali P.'yi şüpheli sıfatıyla gözaltına aldı. Ali P., emniyette konuyla ilgili önemli delil ve ipuçlarının önüne konması üzerine cinayeti itiraf etti.

KARDEŞİNİ AV TÜFEĞİ İLE ÖLDÜRDÜKTEN SONRA YAKTIĞINI İTİRAF ETTİ

Ali P.; ağabeyi Fatih P.’nin boşandıktan sonra eve genç kızları evlenme vaadiyle kandırarak getirdiğini, anne babasını rahatsız ettiğini, ağabeyini sık sık uyardığını, ancak kendisini dinlemediğini anlattı.

Olay gününde yine kız meselesi yüzünden ağabeyi ile tartıştıklarını anlatan Ali P., olay anını şöyle aktardı: "Evde sakladığımız av tüfeğini alarak ağabeyim Fatih P.’nin kafasına tek el ateş ettim. Bu olay, anne ve babamın yanında gerçekleşti. Ölen ağabeyimi annem Havva P.'nin (51) yardımı ile çeyiz sandığına koyduk. Babam Yusuf P.'nin (57) yardımı ile de evimizin dışındaki boş araziye taşıdık. Ağabeyimin cesedini orada yaktım. Ufak parçalarını gömdüm. Geriye kalan kemik parçalarını bir poşete koyarak Porsuk Nehri'ne attım. Daha sonra annem Kurtuluş Polis Merkezi Amirliği'ne giderek kayıp müracaatında bulundu."

Özel ekip, Ali P.'nin ifadesi doğrultusunda evlerinin bahçesinde önceki gün kazı çalışması başlattı. Kazı çalışmalarında maktül Fatih P.'ye ait olduğu düşünülen kemik ve elbise parçaları ile öldüğünde sarıldığı kilim, içine konularak yakılan sandık kalıntıları ortaya çıktı. Ayrıca şüpheli Ali P.'nin olayda kullanıldığını belirttiği tüfeğe olmak üzere el konuldu.

Ali P.’nin ifadesinde kemik parçalarını attığını söylediği Porsuk Çay'ında ise Emniyet Genel Müdürlüğü Sualtı Grup Amirliği ekiplerince arama tarama çalışması yapıldı. Olay yerinde bulunan yırtılmış ağzı bağlı çöp poşeti ve yanmış kemik parçaları incelenmek üzere muhafaza altına alındı.

Olayla ilgili gözaltına alınan kardeş Ali P., baba Yusuf P. ile anne Havva P. cumhuriyet savcısının talimatı ile gözaltına alındı. Emniyetteki ifadeleri tamamlanan 3 şüpheli adli makamlara sevk edildi

CHA
Yayın Tarihi : 11 Ekim 2013 Cuma 16:34:14


Bu haber hakkında yorum yazmak ister misiniz?