24
Temmuz
2024
Çarşamba
BURDUR

Burdur yeni yıla fidan dikerek girecek

Çevre ve Orman Bakanlığı’nın ülke genelinde başlattığı "Yeni yıla fidan dikerek yeni umutlarla girelim" kampanyası, Burdur Valiliği’nde düzenlenen etkinlikle tanıtıldı.

Burdur Valiliği bahçesine kurulan standla başlatılan kampanyanın tanıtım etkinliğine Vali Can Direkçi, Garnizon Komutanı Kıdemli Albay Aydın Bacık, Belediye Başkanı Sabahattin Akkaya, kamu kurum ve kuruluşları temsilcileri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Törende açılış konuşmasını yapan Vali Direkçi, "Amacımız ülkemizde neredeyse unutulmaya yüz tutmuş fidan dikme alışkanlığını 7’den 70’e herkese kazandırmak, ağaç ve orman sevgisini artırmak ve bu konuda bilinçli bir toplum oluşturmaktır. Bu topraklarda yaşayan bizlerin çok iyi bildiği gibi, Burdur büyük oranda erozyon tehdidiyle karşı karşıyadır. Bu tehdidi ancak ormanlık alanlarımızı koruyarak ve bunları artırarak bertaraf edebiliriz. Geleceğe ancak bu şekilde umutla bakabiliriz. Ormanlar toplumların oksijen deposudur. Ormanlara sahip çıkmak demek geleceğe sahip çıkmak demektir. Çocuklarımıza bırakabileceğimiz en büyük mirasın başında ormanlarımız gelmektedir. Bu vesileyle ağaç dikme kampanyamıza katılan tüm kurum ve kuruluşlarımızın temsilcileri başta olmak üzere burada bulunan vatandaşlarımıza çok teşekkür ediyorum" diye konuştu.

Daha sonra katılımcılar, standdan aldıkları fidanları valilik bahçesine dikti.

BURDUR (İHA) -
Yayın Tarihi : 26 Aralık 2004 Pazar 17:43:05


Bu haber hakkında yorum yazmak ister misiniz?