24
Temmuz
2024
Çarşamba
BURDUR

Burdur'a doğal gaz müjdesi

Burdur Belediye Başkanı Sabahattin Akkaya, mahalle muhtarlarıyla yaptığı toplantıda, kente 10 Ocak’ta doğalgaz geleceği müjdesini verdi.

Burdur Belediye Başkanı Sabahattin Akkaya, bir restoranda düzenlediği toplantıda 36 mahalle muhtarıyla biraraya geldi. Toplantıda sorunlarını dile getiren muhtarlar, Başkan Akkaya’ya mahallelere getirdiği hizmetlerden dolayı da teşekkür ettiler.

Çocuk parkı sorununu dile getiren Aydınlık Evler Mahallesi Muhtarı İbrahim Altındal, "15-20 kişinin üzerinde olan bir yer var. Çoğu emlak vergisini bile vermemiş, çok düşük bedeller karşılığında alınabilir" dedi.

Altındal’ın bu sözü üzerine araya giren Başkan Akkaya, "Bu konu çok hassas. Biz her işimizde hakka ve hukuka riayet etmeyi kendimize şiar edinmiş insanlarız. O bölgede 1 metrekare yeri olan bir insan dahi hakkını tastamam almalıdır. Biz kimsenin kalbini kırmadan, kul hakkına girmeden, gönülleri alarak bu yeri almalıyız. Bu arazi üzerinde bir tek kişi ’Ben bu araziye park yapılmasını istemiyorum’ derse ve yerini satmak istemezse ben bu araziye tek taş dikmem, bunu herkes böyle bilsin" diye konuştu.

Muhtarların sorunlarını aktarmasının ardından konuşan Başkan Akkaya, "Kanalizasyon konusunda hiçbir mazeret kabul etmiyoruz. Bu asırda böyle ciddi bir konunun mazereti olamaz. En kısa zamanda Burdur’da kanalizasyon sorunu diye bir sorun kalmayacak. Burdur’a doğalgaz 10 Ocak’ta gelecektir. Çöp konusunda 2005 yılı itibarıyla tüm mahallelerimize ağzı kapalı, tekerlekli 4-5 ailenin kullanabileceği çöp konteynırları koyacağız" dedi.

2005 yılı içinde 2004 yılında başlattıkları ve ’kilit parke’ diye tabir edilen taşları kentin gerekli olan bölgelerine döşemeye devam edeceklerini ifade eden Akkaya, şunları söyledi:

"Çocuk parkı konusunda, seçimlerde söz verdiğimiz gibi her mahallemize parklarımızı yapmaya devam edeceğiz. Son olarak sizlerden isteğim, eşi askerde olan ve geçim darlığı çeken kişileri ve sokakta gecelemek zorunda kalan insanları lütfen bize bildirin ki onlara yardımcı olabilelim."

Burdur
Yayın Tarihi : 17 Aralık 2004 Cuma 14:10:27


Bu haber hakkında yorum yazmak ister misiniz?