19
Temmuz
2024
Cuma
BURDUR

Burdur'da firmaların büyük başarısı

Burdur Ticaret Odası Toplantı Salonu’nda gerçekleştirilen törende konuşan Vali Can Direkçi, ekonomide, üretimde ve hizmette değişimin adının kalite olduğunu söyledi.

Kaliteli yaşam biçimini, sınır tanımayan güç olarak nitelendiren Direkçi, "Mal ve hizmetlerin en iyi şekilde üretilmesinde kalitenin taşıdığı önem yadsınamaz bir gerçektir. Firma ve kuruluşlarımızın değişimi başarabilmeleri kalite sistemini bilmesi, benimsemesi ve uygulaması ile gerçekleşir. Özü ve sunuluş biçimi itibarıyla vatandaş tatminine önem vermeyen hizmet, kamu sıfatını alan bir hizmet olamaz. Bu alanda başlattığımız inisiyatif, bizim vatandaşımıza hak etmiş olduğu en güzeli verme irademizin bir sonucudur. Bu anlayış ve uygulamaların Türk kamu yönetiminde bütüncül olarak yerleştirilmesi için herkesi işbirliği ve inisiyatif almaya çağırıyorum" dedi.

Burdur Ticaret Odası Başkanı Salih Dinçer ise yaptığı konuşmada, TS EN ISO 9001 ve TS 13001 belgesi alan firmaların, diğer üretici firmalara örnek olacaklarını belirterek, "Burdur her yönüyle kaliteyi yakalayarak örnek iller sıralamasında en üst noktalara gelecektir. Çünkü Burdur bunu hak ediyor" şeklinde konuştu

iha-burdur
Yayın Tarihi : 7 Ekim 2004 Perşembe 13:09:52


Bu haber hakkında yorum yazmak ister misiniz?