Dünya Kardeşlik Birliği Evrensel Birleşim Merkezi Derneği üyelerinden oluşan 4ü erkek 50 kişilik grup, Hakkariye geldi.
Karayoluyla dün akşam saatlerinde Hakkariye gelen merkezi İstanbulda bulunan dernek üyeleri, iş yerlerini tek tek gezerek alış veriş yaptı. Hakkariye geliş amaçlarıyla ilgili basın mensuplarına açıklamalarda bulunan dernek sözcüsü Gülay Akdağ, bu yıl Güneydoğu Anadolu Bölgesini gezdiklerini ancak Hakan Taş isimli Hakkarili dostlarının daveti üzerine buraya geldiklerini anlattı.
Kardeş olmaya geldiklerini ifade eden Akdağ, "Türkiyeyi kendi gözlerimizle gezmeye görmeye geldik. Yaptığımız gezilerde yörenin ve insanlarının çok mükemmel olduğunu gözlemledik. Bu kültürel gezilerimizi sürekli devam ettireceğiz. Esnaflarımızı da gezerek arkadaşlar olarak her birimiz kendimize göre bir şeyler alarak alışverişte bulunduk" dedi.
Dernek üyelerinin kendi daveti üzerine Hakkariye geldiğini söyleyen Hakan Taş ise, bal ve Hakkari yöresine ait el dokuma kilimlerini alan dernek üyelerinin 20 milyar liralık alış veriş yaptığını söyledi. Geceyi Hakkaride geçiren dernek üyelerinin öğle saatlerinde Şırnaka geçecekleri belirtildi.