Hakkaride, Vanlı iş adamlarından Kurtuluş Akkay, Kemal Akköprü, M. Salih Tatar ve Hakkarili işadamı Halil Okurun ortaklaşa açtığı alışveriş merkezi hizmete girdi. Bulvar Caddesi üzerindeki AHS Alışveriş Merkezinin açılış kurdelasını Vali Erdoğan Gürbüz, Belediye Başkan Vekili Bışar Mavigöz ile Vanlı işadamı Kurtuluş Akkay birlikte kesti.
Açılışta konuşan Vali Gürbüz, bölgede meydana gelen olaylardan dolayı işsizliğin had safhaya ulaştığını belirterek, büyük harcamalar yaparak Hakkariye yatırım yapan iş adamlarının örnek bir davranış sergilediğini söyledi.
Gürbüz, "İşadamlarının ilimize yatırım yapmalarını bekliyoruz. Vanlı ve Hakkarili işadamları alışveriş merkezi açarak 40 kişiyi istihdam ediyor. Eğer batıda bulunan işadamları da buraya yatırım yaparsa bir nebzede olsa işsizlik azılmış olacaktır" dedi.
İşadamı Kurtuluş Akay ise hizmete açtıkları merkezin 1 milyon YTLye mal olduğunu belirterek, Hakkarinin her türlü hizmete layık olduğunu söyledi. Yapılacak iş alanlarının potansiyelinin Hakkaride mevcut olduğunu ifade eden Akay, alışveriş merkezindeki gıda, meyve ve her türlü malzemenin uygun fiyatlarla halka sunulacağını belirtti.
Akay, "Alışveriş merkezimiz 2 kattan oluşuyor. Birinci katında gıda malzemeleri ve meyve, ikinci katında ise, pastane ve çocukların oyunları için ayrı bir alan bulunuyor. Biz buraya yatırım yaptık. Diğer işadamları arkadaşlarımızın da buraya yatırım yapmalarını bekliyoruz" şeklinde konuştu.
Açılışa, İl Jandarma Komutanı Kurmay Albay Mithat Karaca, İl Emniyet Müdürü Yaşar Ağdere, Milli Eğitim Müdürü A. Hekim Turgutla çok sayıda vatandaş katıldı.
süper bir market çok güzel açanları içten kutluyorum
çok güzel bir market yavuz karamanı içtenlikle kutluyorum
ahs harıka bır market halıl okuru kutlarım vandada aynı sekılde bır market beklıyıruz....
hakkari nin en büyük ve en lüks marketini açan tüm ortaklara öncelikle amcam olan halil okur a teşekkürlerimi sunarım........