Hakkari Endüstri Meslek Lisesi'nde onarım çalışmaları tamamlandı. Kıran Mahallesi'nde 449 öğrenci ile eğitim ve öğretim veren ancak dış cephe boyası dökülen ve su kesintisi sebebiyle sıkıntı yaşanan okul yeniden onarıldı.
Yıllardır çözülmeyen içme suyu sıkıntısı nedeniyle 30 tonluk deponun 100 tona çıkarıldığını belirten yetkililer, 3 katlı okulun dış cephe boyasının de yenilendiğini dile getirdi.
Okulun yeniden onarılması en fazla öğrencileri ve ailelerini sevindirdi. Ahmet Aşan isimli öğrenci velisi, birkaç yıl öncesinde çocuklarının sağlıksız bir ortamda ders başı yaptığını, sorunlar sebebiyle sürekli olarak okul idarecileriyle karşı karşıya geldiklerini belirtti. Aşan, "Okulun, Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından onarıma alınması bizleri sevindirmiştir. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum" dedi.