26
Mayıs
2024
Pazar
NEVŞEHİR
Ücretsiz Üye Olun.
Kendi sayfanızı kendiniz yapın.

Nevşehir Üniversitesi


Genel Bilgi

Nevşehir Üniversitesi 17 Mayıs 2007 tarihinde hizmete giren 17 üniversiteden biridir.

Üniversitemiz Erciyes Üniversitesi’ne bağlı olan Nevşehir Turizm İşletmeciliği ve Otelcilik Yüksekokulu, Nevşehir İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi, Nevşehir Sema-Vefa Küçük Sağlık Yüksekokulu, Meslek Yüksekokulu, Gazi Üniversitesi’ne bağlı olan Hacı Bektaş Veli Meslek Yüksekokulu ve Hacettepe Üniversitesi’ne bağlı olan Ürgüp Sebahat ve Erol Toksöz Meslek Yüksekokulu’nu bünyesine katmıştır.

Üniversitemiz, bunun yanı sıra Ticaret ve Turizm Eğitim Fakültesi, Fen-Edebiyat Fakültesi, Güzel Sanatlar Fakültesi ile Sosyal Bilimler Enstitüsü ve Fen Bilimleri Enstitüsünü de bünyesinde barındırmaktadır.

Bilimsel faaliyetlerini 4 fakülte, 1 yüksekokul, 3 meslek yüksekokulu, 2 enstitü, 1 araştırma merkezi ile sürdüren ve adını şehrimizden alan üniversitemiz eğitim-öğretim faaliyetlerine Nevşehir Üniversitesi Vakfı’nın katkılarıyla yeni açılacak olan birimleri ile devam edecektir.

Nevşehir Üniversitesi birisi ana yerleşke olmak üzere toplam 4 farklı yerleşkede öğrenci ve bilim adamlarının hizmetindedir.
 

İlgili Kişi :
Adres1 :2000 Evler Mah. Zübeyde Hanım Cad.
Adres2 :Nevşehir
Posta Kodu :50300
Telefon :0 384 228 10 00 - 228 10 04
Faks :0 384 215 30 58
Internet Sitesi

Önemli Not:

Kenthaber, Rekabetin korunmasına ilişkin dizinde yer alan ve yer almak isteyen tüm tüzel/gerçek kişiler için hiç bir ayrım yapmadan kayıt imkanı tanır. Kayıt olabilmek için tek koşul ücretsiz üye olmanızdır.

Üye olduktan sonra bilgilerinizi size verilen panelde "Firmalarım" linkine tıklayarak gönderebilirsiniz. Ekibimiz kısa zamanda bilgilerinizi teyit edip sayfanızın yayına açılmasını sağlayacaktır.

Bilgilerinizdeki eksiklik ve hataları bildirmek için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Detaylı, özgün bir sayfa hazırlamak ve dizinimizden daha verimli faydalanmak isterseniz (ücretli) bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Kenthaber, herhangi eksiklik, yanıltıcı bilgi yada amacını aşan bir durum olması halinde kesinlikle sorumlu tutulamaz. Bu ve benzeri durumları bildirmek üzere bizimle iletişime geçebilirsiniz.