22
Temmuz
2024
Pazertesi
BURSA

Bursa'da meşaleli NATO protestosu

Bursa’da bir grup öğrenci, 28-29 Haziran tarihlerinde İstanbul’da yapılacak olan NATO Zirvesi’ni meşale yakıp slogan atarak protesto etti.
Setbaşı Mahfel Cafe önünde akşam saatlerinde toplanan yaklaşık 150 kişilik grup, ellerindeki meşaleleri yakarak, Ahmet Vefik Paşa Tiyatrosu önüne kadar slogan atarak yürüdü. Polisin yoğun güvenlik önlemleri aldığı protesto eyleminde, grup adına açıklama yapan Nadir Kırlılar, NATO’ya katılacak olan yeni üyelerin Büyük Ortadoğu Projesi kapsamında Türkiye’nin yeni görevlerini belirleyeceğini söyledi.
Zirvede, NATO’nun vurucu güç olarak Türkiye’den Irak’a asker göndermesini isteyeceğini söyleyen Kırlılar, "Emperyalistler Ortadoğu’dan Asya’ya kadar olan bölgelerin zenginliklerini nasıl yağma yapacaklarını pazarlığını yapacaklar. G-8 Zirvesi’nde Afrika’dan Çin’e kadar uzanan coğrafya da NATO’nun nasıl bir görev üstleneceği İstanbul’daki toplantıda kararlaştırılacaktır" dedi.
"İstanbul NATO’ya kapıları kapıyor", "NATO katliam örgütüdür", "Direnişe değil, işgale son", "İstanbul NATO’ya mezar olacak", "Katil ABD Ortadoğu’dan defol" şeklinde sloganlar atan grup, ardından zılgıt çekerek olaysız bir şekilde dağıldı.
BURSA - İHA
Yayın Tarihi : 16 Haziran 2004 Çarşamba 23:42:33


Bu haber hakkında yorum yazmak ister misiniz?