19
Nisan
2024
Cuma
KAYSERİ
Ücretsiz Üye Olun.
Kendi sayfanızı kendiniz yapın.

Erciyes Üniversitesi

Genel Bilgiler

Erciyes Üniversitesi'ni 1969 yılında Hacettepe Üniversitesi'ne bağlı olarak kurulan Kayseri Gevher Nesibe Tıp Fakültesi ve 1977 yılında açılan Kayseri İşletme Fakültesi'dir. 1982 yılında Kayseri'deki diğer iki yükseköğretim kurumu da, Mühendislik Fakültesi ve İlahiyat Fakültesi adıyla üniversiteye bağlanmış,  üniversitenin adı Erciyes Üniversitesi'ne dönüştürülmüştür. Üniversitenin öğrencilerinin büyük bir kısmı Kayseri'de, bir kısmı ise Nevşehir ve Yozgat'ta öğrenim görmektedir.

Merkez kampüsü Kayseri’de bulunan Erciyes üniversitesine bağlı birimlerin bir kısmi Nevşehir ve Yozgat’tadır.Üniversite bünyesinde toplam; 17 fakülte, 7 yüksekokul, 7 meslek yüksekokulu, 4 enstitü, 5 bölüm, 10 araştırma merkezi ve 1350 yataklı gelişmiş bir uygulama hastanesi ile hizmet vermektedir.

 

İlgili Kişi :
Adres1 :Kayseri
Adres2 :Erciyes Üniversitesi Rektörlüğü
Posta Kodu :38039
Telefon :0 352 437 49 01 (9 Hat)
Faks :0 352 437 49 31
Elektronik Posta
Internet Sitesi

Önemli Not:

Kenthaber, Rekabetin korunmasına ilişkin dizinde yer alan ve yer almak isteyen tüm tüzel/gerçek kişiler için hiç bir ayrım yapmadan kayıt imkanı tanır. Kayıt olabilmek için tek koşul ücretsiz üye olmanızdır.

Üye olduktan sonra bilgilerinizi size verilen panelde "Firmalarım" linkine tıklayarak gönderebilirsiniz. Ekibimiz kısa zamanda bilgilerinizi teyit edip sayfanızın yayına açılmasını sağlayacaktır.

Bilgilerinizdeki eksiklik ve hataları bildirmek için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Detaylı, özgün bir sayfa hazırlamak ve dizinimizden daha verimli faydalanmak isterseniz (ücretli) bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Kenthaber, herhangi eksiklik, yanıltıcı bilgi yada amacını aşan bir durum olması halinde kesinlikle sorumlu tutulamaz. Bu ve benzeri durumları bildirmek üzere bizimle iletişime geçebilirsiniz.